עזבו אתכם מסינגל מאלטים ולבבות
    

הברבנים הם הדבר הבא על ארון המשקאות שלכם. אבל רק אם אתם כאילו, אתם יודעים, גברים
המשפט הבא נועד להכריז על קמפיין חדש של מדור האלכוהול הנערץ עליכם (גם עלי, אגב. אין יום שאני לא עוצר את עצמי לפחות שלוש פעמים בכדי לבקש חתימה, שלא לדבר על הצעות לסקס מזדמן). היו גברים ושתו וויסקי אמריקני! הברבן מקנטאקי הוא בפירוש לא הוויסקי הסקוטי המעודן, שלא לדבר על סינגל-מאלט משובח, אבל הוא בהחלט אחד המשקאות הכי גבריים שיכולים להמצא על הבר: כזה שאתה נכנס עם המגפיים או הנעליים הגבוהות, עם ליוויס משופשפים כמו שצריך, עם חולצת פלנל משובצת שנשארה לך מהקיבוץ ועם מרלבורו אדומה, בקופסת נייר מעוכה שאתה מקפיץ במכת אגודל ישר אל זווית הפה ומדליק עם הזיפו בלי למצמץ.

"שימי לי וויילד-טרקי, בלי קרח" אתה זורק לברמנית ואם אמרת את זה מספיק חזק, הברמנית השניה תרוץ להביא לך את הדרינק, כיוון שהראשונה כבר נמסה והפכה לשלולית קטנה על הרצפה מרוב טסטוסטרון שהשפרצת לעברה.

הוויסקי האמריקני הוא לרוב בעל טעם מעושן ועצי יחסית. טעמי הדגן, בדרך כלל השיפון או התירס, ניכרים היטב באפטר טייסט שלו והוא לא ממש מעודן. מה שכן, במנות קטנות ללא קרח, הוא עשוי להיות מעדן של ממש. את הג'ק לבית דניאל הצגנו כאן כבר בעבר, גם את הג'ים-בים החביב. עתה נדבר על עוד שלושה סוגים, שאחד מהם מפתיע במיוחד. ה"ויילד טרקי" נחשב לדעת רבים לברבן הטוב בעולם, על שום חספוסו הממכר, לעומתו יש שיעדיפו את ה "פור-רוזס" שמשדר חלקות סקוטית כמעט, וצבעו בהיר יותר (הברבן הנעים ביותר לשתיה לטעמי). מאחר ואנחנו אמונים תמיד על הקטע של העלות מול תועלת, תרשו לנו להכיר לכם את הברבן הגברי ביותר שתוכלו לרכוש עבור פחות מ 70 ש"ח לבקבוק (!), קוראים לו "אבאן-וויליאמס" והוא מזכיר את הג'ק-דניאלס מאוד בצורתו המרובעת, בתוויתו השחורה ובעיקר בטעמו הכסחני. את האבאן-וויליאמס לא ניתן להשיג בכל חנות, אבל בטובות שבהן (ובכל מקרה, בחנות היבואן של "החברה הסקוטית" בנמל תל-אביב, בדיוק מול אולם אוסישקין) לא צפויה בעיה מיוחדת. המפגש הראשוני עם החיך מעט מרתיע, קצת כמו לעשן ג'יטאן בלי פילטר בפעם הראשונה, אבל ההמשך כבר חלק בהרבה. אחרי שבעטנו את הדמוקרטים מחוץ לבית הלבן, דפקנו את העיראקים ככה שהאיראנים והסורים כבר משקשקים והכתרנו את גורג' דאבליו למלך העולם, כל מה שנותר לנו הוא לקחת גם את חדוות השתיה שלנו אל מעבר לאטלנטי לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.